С 2020 года Укртелеком прекратит подключение проводных радиоточек

Автор: Мирослав Тринько, 20 сентября 2019, 14:32
С 2020 года Укртелеком прекратит подключение проводных радиоточек

Укртелеком объявил, что с 1 января 2020 года компания прекратит предоставлять услуги подключения домашнего проводного радио.

Почему

Всё дело в том, что в Украине стремительно уменьшается количество пользователей проводного вещания. Например, этим летом их осталось всего 350 тысяч, а ежемесячно от этой услуги отказывается более десяти тысяч абонентов. Естественно такая тенденция прослеживается не только в нашей стране, но и по всему миру.

Большинство людей сейчас предпочитают использовать в качестве источников информации социальные сети, IP-радио, бесплатное эфирное радио и многое другое. Ведь проводное радио является невыгодным и попросту неудобным.

Что дальше

Такое решение не значит, что компания перестанет подавать сигнал. Укртелеком и дальше продолжит поддерживать сеть в тех регионах, в которых проводное радио пока ещё востребовано.

В Україні стрімко зменшується кількість користувачів застарілої послуги проводового мовлення. Цього літа їх залишилось 350 тисяч. Щомісяця від послуги відмовляється більше десяти тисяч абонентів.  Укртелеком продовжує підтримувати мережу проводового мовлення в тих регіонах, де є користувачі, але відсутність попиту на нові радіоточки серед населення призвело до припинення послуги з їх підключення. Тож, з 01 січня 2020 року, через непопулярність послуги і відсутність попиту на неї, Укртелеком припиняє нові підключення до домашньої радіоточки. Існуючі абоненти послуг продовжать користуватися проводовим радіо на діючих умовах.

Статистика свідчить, що відмова від проводового радіо – це глобальна тенденція. Протягом останніх років проводове радіомовлення впевнено витісняється новими прогресивними цифровими засобами передачі інформації, такими як соціальні мережі, IP-радіо, безкоштовне ефірне радіо та інші. Сьогодні послуга проводового радіо через свою застарілість є невигідною і незручною.

Умови, в яких зараз живе сучасний світ, передбачають, що майбутнє не в відновленні застарілих каналів комунікації, а в розвитку сучасних, що дозволяють долати «цифровий розрив» між містом і селом в Україні. Саме тому постійно розширюється географія інтернет-послуг і зростає кількість їх користувачів. Протягом останніх років Укртелеком реалізовує низку проектів щодо розбудови телекомінфраструктури, підключення населених пунктів до інтернету. Щороку оператор будує понад 3 тисячі кілометрів оптики, пропонуючи швидкісний інтернет та даючи можливість користуватися, зокрема, і сучасним інтерактивним телебаченням. Зараз оператор займається підключенням до оптики майже 300 невеликих міст та сіл, щоб тисячі їх мешканців отримали інтернет на швидкості до 200 Мбіт/с, доступ до сучасних сервісів, у тому числі аудіо-, відеоконтенту.

Подписывайтесь на наш нескучный канал в Telegram, чтобы ничего не пропустить.

Поделиться