Apple-1 computeradvertentie geschreven door Steve Jobs op veiling verkocht voor $175.000

Via: Elena Shcherban | 26.08.2023, 12:22

Een werkende Apple-1 computer, gesigneerd door Steve Wozniak, is onlangs geveild. De koper betaalde er $223.520 voor. En nu heeft veilinghuis RR Auction een advertentie voor een Apple-1 computer verkocht.

Details

Dit is een gewoon vel papier met een Apple-1 advertentie. Het is een ruwe schets van de specificaties van de Apple-1 machine, evenals informatie over de onderdelen. Maar het belangrijkste is dat deze reclametekst is geschreven door Apple medeoprichter Steve Jobs.

Op het blad staat de handtekening van Jobs en het adres is het huis van zijn ouders, waar Apple begon.

Het handgeschreven ontwerp komt overeen met de originele Apple-1 advertentie, die voor het eerst werd gepubliceerd in het juli 1976 nummer van Interface Magazine. De advertentie gaat vergezeld van twee Polaroid foto's van Apple-1 computers.

Het kavel werd te koop aangeboden door een goede vriend van Steve Jobs, die aanwezig was tijdens de ontwikkelingsfase van de Apple-1. Hij kreeg deze items als aandenken.

Het veilinghuis verkocht het ontwerp van Jobs voor $175,759.

Bron: Macrumors