Мы продолжаем публикации в авторской колонке Андрея Адамчука, сотрудника украинского представительства Microsoft, который регулярно делится с нами своими знаниями, мыслями и опытом использования современных устройств и технологий. Сегодня он расскажет о проекте Siena.

Як створити програму за 5 годин? Project Siena

Автор: Андрій Адамчук, 09 октября 2014, 00:00

З кожним роком світ все більше занурюється в ІТ. Розумні пристрої можна побачити скрізь: вдома, на роботі, в транспорті. Вони спрощують нам життя та дають можливість робити більше. За цим всім стоїть багатомільярдний парк програмного та апаратного забезпечення, яке працює по своїх правилах і законах. Ще колись в школах особливий акцент робили на розвиток писання, читання, мислення. Сьогодні ж всі в серйоз задумуються над четвертою складовою — програмуванням. Саме вона дає змогу управляти світом створювати програми та спілкуватись на ти з гаджетами. Але для звичайних людей програмування — це щось із розряду коміксів Marvel — таке цікаве, але таке загадкове. Що ж, можу сказати існують інтерфейси з якими спільну мову знайти досить швидко! Сьогодні про один із них. 

Microsoft Project Siena — це програма, яка дає можливість створювати інші програми. Основним завданням цього рішення є дати можливість бізнес експертам, аналітикам, інженерам, маркетологам та бізнесу загалом створювати програми без знання мов програмування. Мова іде не про один вид програм, навпаки, це може бути: каталог, сайт новин, перекладач і навіть персональний менеджер. З власного досвіду скажу, що програму можна використовувати не тільки для бізнес цілей а й для своїх, наприклад, створивши тренера по йозі. Siena працює на Wіdows 8.1 і є безкоштовною. Для того щоб розпочати роботу з програмою достатньо завантажити її та відкрити, знайшовши у списку програм.  

Роботу над створенням програми для себе розділив на 3 етапи:

 1. Навчання та пошук ресурсів; 
 2. Робота в Project Siena; 
 3. Публікація програми в Магазин Windows.

Щоб не говорити загальними термінами, свій досвід описуватиму на реальному прикладі, який до речі вже опублікований. І так, цього року компанія відмовилась створювати бумажні каталоги і перейшла на використання електронних. На то було багато причин, серед яких: дорого, довго, не гнучко. Завдання було простим — створити каталог девайсів на Windows 8/8.1. Реалізація зайняла 5 годин мого часу + 2 години на презентацію та внесення змін. Порахуйте тепер, скільки часу та ресурсів піде на подібне завдання в спліті зусиль: маркетолог-продакт менеджер-дизайнер-поліграфія? :)

Навчання та пошук ресурсів
Перше за що я взявся — переглянув парочку туторіал відео роликів, щоб зрозуміти логіку роботи програми та визначитись із загальною послідовністю, яка вказана вище. Потім зібрав усі необхідні зображення продуктів, їх опис та характеристики. Створивши файл в Excel, заніс усі дані в таблицю та зробив форматування таблиці. Всі файли помістив у папку в директорії "C:\Users\Public\Pictures" та включив до біліотеки "Pictures".

Робота в Project Siena
Схематично зобразивши інтерфейс каталога в OneNote підійшов до магії. Інтефейс Siena складається з:

 • Робочого простору - та біла частина екрану, на якій ви творите;
 • Об'єктів, які можна добавляти на робочий простір. Знаходяться справа;
 • Панель розширених функцій на якій проводиться робота з текстом, зображеннями, задається логіка відображення файлів, тощо. Розташована внизу;
 • Верхня панель. Включає в себе розділ роботи з файлом, роботу з базою даних, довідку, також відображає сторінки програми та активує попередній перегляд програми.

Так як краще один раз побачити ніж 100 раз прочитати почути, детально прописувати поетапність дій не буду. Відео це зробить наочніше.

Публікація програми в Магазин Windows
Публікувати програму можна двома способами:

 1. Публікація на свій девайс. Це коли вам необхідно отримати можливість миттєвого встановлення новоспеченої програми, наприклад, на внутрішні пристрої. В даному випадку ви публікуєте програму на свій девайс (File-Publish-ставимо галочку на Download and include images, video and other media from data sources-Publish). Заходимо в папку "PublishedPackage", дабл клік на "InstallApp.exe" та починаємо встановлення програми. Якщо потрібно увійдіть за допомогою свого облікового запису.
 2. Публікація в Магазин Windows. Якщо ви хочете, щоб ваша програма була доступна для всіх у Магазині Windows — велком! Інструкцію можна знайти тут. Після того, як ви натиснете "Опублікувати програму" і до часу першого релізу програми, у мене проходило від одного до трьох днів враховуючи вихідні.

Загалом в розробку було інвестовано:

 • 5 годин;
 • 1 планшет на Windows 8.1;
 • 0 грн.

Як результат — готовий каталог, який можете переглянути і ви.

Подписывайтесь на наш нескучный канал в Telegram, чтобы ничего не пропустить.

Поделиться