Этой публикацией мы открываем авторскую колонку Андрея Адамчука, сотрудника украинского представительства Microsoft, который будет регулярно делиться с нами своими знаниями, мыслями и опытом использования современных устройств и технологий. Поскольку родным языком для Андрея является украинский, мы решили в качестве эксперимента сохранить текст на языке оригинала.

Як я працював один місяць за допомогою планшета

Автор: Андрій Адамчук, 04 сентября 2014, 00:00
Як я працював один місяць за допомогою планшета

Близько двох років тому Forbes опублікував статтю, в якій Дмитро Шимків, тоді ще генеральний директор "Майкрософт Україна", сьогодні ж заступник глави Адміністрації Президента з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ, розповів про свої робочі інструменти та чому він надає перевагу "хмарному" офісу.

Тоді для мене це було щось нереальне - працювати за допомогою планшета та телефона. Логіка відразу брала верх і кілограмами надиктовувала мені сценарії використання цих девайсів хіба що для ігор, веб-браузингу та читання книг. Згадувались сурові будні в одній іноземній компанії, де я будучи стажером, на трьох кілограмовому лептопі, буквально прив'язаному до робочого місця, робив вичитку POSM та перевіряв продукцію по базі даних. По суті мій робочий день складався з близько 800-900 кліків, та дещо більше ударів по клавішам, обіду, та ще стільки ж повторів. В такій атмосфері відчуваєш себе корпоративним в'язнем — прив'язаність до робочого місця, незручне використання активів компанії, та ще й певна недовіра через неможливість використовувати девайс, наприклад, вдома. Але в рамках свого світогляду та "юзер експіріенсу" — "вчорашня" політика робочого процесу сприймалась за норму.  

З того часу багато чого змінилось. Нова компанія, нова позиція, новий лептоп, новий підхід до роботи - гнучка організація робочого місця. Це коли у тебе є можливість працювати де завгодно в рамках офісу: на своєму робочому місці, на кухні, в ігровій (правда там краще виходить відпочивати), на терасі в "переговорках". Вже трохи більше року основним моїм девайсом є корпоративний багатофункціональний стандарт - він же ноутбук. Лептоп став легшим - я теж скинув пару кілограмів, отже можна вважати його вага в рюкзаку не зменшилась :) Планшет я використовую як другий девайс, або ж в домашньому стилі - перевірка пошти, спілкування в корпоративній соціальній мережі, Skype, Lync, якщо є трохи вільного часу - проходжу відео курси.

Нещодавно задався питанням: а що буде якщо відмовитися використовувати ноутбук та повністю перейти на планшет? З цього і почався мій експеримент тривалістю в 1 місяць. З новою ідеєю приходить нове натхнення до змін. Перше що я зробив - зібрав асорті з яким буду працювати найближчий трудовий місяць. Якщо попередники залишили вам монітор - це означає одне - потрібно дізнатися як до нього підключити планшет. Здебільшого монітор має HDMI, VGA адаптери через які можна підключити док-станцію, в якій так зручно буде сидіти ваш планшет. З планшетом приходять нові скіли, один з них - керування дотиком. Да-да мишка і клавіатура можуть брати дей-офф. Але для повноти картини я буду використовувати всі можливості: від дотику до кліку. Ще не забуду про телефон та навушники - без музики "робота не кипить". Що ж мій арсенал укомплектований і готовий до першого дня. Список нижче:

Як я працював один місяць за допомогою планшета-2
 • планшет - HP ElitePad 900 + док-станція
 • телефон - Nokia Lumia 925
 • клавіатура - Wedge Mobile
 • миша - Microsoft ArcTouch
 • стілус - Belkin
 • навушники - Philips

ТИЖДЕНЬ 1. Всі великі справи починаються з понеділка 

Ну що ж, інструменти є, ще б налаштувати їх під себе… Історично так склалося що працюю я в екосистемі Microsoft, в чому є багато жирних бонусів:

 1. Я не роблю бекапи — система сама бекапить все на OneDrive. Чомусь згадалась фраза про взуття: не ви носите взуття — взуття носить вас. Короче кажучи система працює на мене а не я на неї :) Так що offline доступ до своїх файлів я отримаю десь за годину.
 2. Я не колекціоную свої записники — вони всі живуть у OneNote. При чому повна синхронізація займе лише десь 15 хвилин - чашка кави та круасан. І навіть з телефона я зможу переглянути свій "to-do list", занотувати крейзі ідею, або ж поділитися вело-маршрутом з товаришем.
 3. Я не "навожу марафет" на Стартовому екрані - він наводиться сам. Весь феншуй, який ви бачите на Стартовому екрані - послідовність тайлів, які постійно маякують новинами, записами з fb, прогнозом погоди, списком добрих справ, нотіфікейшенами, все це колись було персоналізовано мною та автоматично збережено у "хмарі". Так що ця магія може передатись вашому новому помічнику за якихось там 10-15 хвилин.

Акаунт переніс, файли отримав, Office… Без нього ніяк, роботу з Word, Excel та PowerPoint ніхто не відміняв. Коли я тільки прийшов на роботу, питання з софтом на кшталт Office вирішували в ІТ департаменті. Робити щось взагалі не потрібно було. Але як бути коли в тебе, наприклад, "горить на вчора" презентація і зробити її потрібно за ніч вдома? Що ж можливості завантажити Office 365 демо на 1 місяць ніхто не відміняв. Тим більше що в пакеті програм будуть доступні не тільки популярні вищезгадані програми, а й більш вузькоспеціалізовані — Access, Publisher, Infopath Desighner… Хто знає, можливо вам потрібно буде зробити масивну вибірку для кореляційного аналізу, чи створити брендбук та відправити в друк :) А поки завантажується демо, можна використовувати безкоштовний Office Online.

Квест з налаштуванням підходить до кінця. Фінальним на сьогодні є — внести девайс в домен (if you know what I mean). Після цього можна буде робити повноцінну посвяту свого помічника в корпоративного джадая. А, ледве не забув…до цього списку додам ще парочку програм для покращення роботи та відпочинку: PDF Reader, Adobe Photoshop Express, Список переглядів, Facebook, Flipboard, Asphalt 8, Bing Health&Fitness….все, завантажив. Під'єднуємо девайс до монітора, мишу та клавіатуру до планшета і ось він — мій робочий стіл.

Як я працював один місяць за допомогою планшета-3

ТИЖДЕНЬ 2. Міграція робочого столу

Тихим понедільним ранком, ще за годину до початку робочого дня, мені повідомили, що в середу за 600 з лишнім кілометрів мене чекатимуть на терміновій зустрічі. Що ж, воєнкомат не любить чекати і я, відкривши Outlook, відмічаючи статус "out of office" паралельно думав що ж такого взяти з собою для міграції робочого столу? До попереднього набору додав: модем Huawei, змінив мишку на Wedge Touch, згадав про свій "Power Bank" для зярядки телефону та модема, залишив док станцію, і в сумі, мій рюкзак поправився на два кілограма.

Дорога тривала 4 серії нового серіалу, 3 замітки у OneNote, 2 прочитані статті та 2,5 години на велосипеді. По приїзду додому зарядки планшета вистачило ще на перевірку пошти під альбом Вакарчука, планування активностей на новий фінансовий рік, та мандри по Discovery. Загалом був приємно здивований, що девайс витримав 6 годин змішаної роботи, під час якої встиг не тільки попрацювати а й розважитись. На вихідних переключився на обмежений обліковий запис і дав девайс молодшому "поколінню Y" для дослідження фейсбука, ігор та плоско-дизайних сайтів. Ще встиг пройти пару лекцій по маркетингу в Coursera та побраузити останні новини.

Як я працював один місяць за допомогою планшета-4

ТИЖДЕНЬ 3+. Відкриваємо нові сторони

Офіс. Ранок розпочався з львівських авторських цукерок, які залишились у нашої колеги після поїздки. Що ж, дякую за солодкий ранок. Як там у Львові кажуть: "Знаєш, якщо дійсно солодко то цукор нідочого". Це про мою роботу протягом слідуючих пару тижнів. Етап планування проходитиме до кінця місяця і в мене є простір для генерування нових ідей. Я їх називаю "HTSM Ideas" (How To Sell More). В мене, напевно, розвинута більше права частина мозку — тому я пішов у маркетинг. Але кажуть що поганий той маркетолог, який не дружить з цифрами. Тут мене прикриває мій девайс — Excel і калькулятор завжди зі мною.

Перед тим як розпочати серйозний селфбрейншторм було б чудово перекусити і пройти пару рівнів Asphalt 8 — де ж як не тут ти можеш поганяти на Tesla Model S. Експіріенс зі стілусом мені правду кажучи показався спочатку важкуватим — це був не його "рідний" стілус і потрібно було звикнути до поверхні, набити руку, вже потім таблиці, графіки і малюнки виходили краще. Сподобалась така річ як Siena — за пару годин за допомогою планшета можна створити примітивну програму. Я працював над інтерфейсом для відео контенту. Показати поки що не можу, проект ще під грифом "TOP SECRET".

Як я працював один місяць за допомогою планшета-5

ВЕРДИКТ

За місяць я буквально змінив уявлення про процес роботи в цілому. Для мене він ще не був таким легким та зручним, правда місцями попадався "кураж". Спробував працювати де тільки можна: на робочому місці, вдома, на кухні, в дорозі і навіть в метро. З таким помічником приємно занотовувати зустрічі, відповідати на пошту, планувати бюджет, проводити онлайн-переговори, писати тексти до відео, грати на перервах в ігри, навчатись і навіть створювати повноцінні програми. Виділив для себе основні "категорії покращення":

 • Мобільність +50 — легко пересуватись, приємно брати на обідню перерву, в метро, в поїздку чи додому.
 • Автономність +30 — приємно коли твій девайс може працювати цілий день без додаткового живлення, мого вистачило на 6 годин змішаної роботи.
 • Продуктивність -20 — порівняно з попереднім девайсом на Core i5, звичайно ж, Atom 2-гого покоління з масивними завданнями справляється не так швидко як хотілось. Але я вже з нетерпінням чекаю заміни на потужніший з новим процесором Atom BayTrail.
 • Зручність +50 — зручно коли твоя робота поміщається на тачевий 10-ти дюймовий дисплей, який так гармонічно вписується в твій рюкзак і дозволяє помістити туди ще багато чого.
 • Стиль +40 — як не крути але на імідж будь-кого впливає стиль. Планшет в цьому випадку додає шарму робочому процесу, і масу запитань типу: "А що він і це може?"

Чесно кажучи, повертатись на ноутбук після того що ми пройшли разом буде важко. Так що, як каже моя знайома: "Надо брать!"

Подписывайтесь на наш нескучный канал в Telegram, чтобы ничего не пропустить.

Поделиться