Мы продолжаем публикации в авторской колонке Андрея Адамчука, сотрудника украинского представительства Microsoft, который регулярно делится с нами своими знаниями, мыслями и опытом использования современных устройств и технологий. Сегодня его рассказ посвящен фитнес-браслету Microsoft Band

Як воно, користуватись Microsoft Band?

Автор: Андрій Адамчук, 29 января 2015, 00:00
Як воно, користуватись Microsoft Band?

За розумними браслетами я почав спостерігати близько року тому, коли побачив подібний у свого екс-керівника відділу маркетингу. Не згадаю моделі, але точно пригадую що станом на тоді він і половини моїх очікувань не зміг виконати. З того часу пройшло чимало релізів і маркетингу. Кожен з виробників прагнув зробити його більш функціональним та привабливим. Небагатьом, але все-таки вдається. Нещодавно взяв на тест браслет Microsoft Band. Користувався ним протягом двох тижнів. Спробую упакувати свій досвід в невеликий практичний огляд та поділитися особистим враженням тимчасового власника Microsoft Band.

Так як браслет я брав не просто щоб поносити на зап'ясті привертаючи увагу людей в метро і дівчат в закладах громадського харчування, розповім про основні напрямки використання гаджета на які я зробив фокус. Умовно розділив сценарії використання на 3 основних групи: спорт, робота, лайфстайл. Зарядивши батарею на повну, знявши годинник з лівої руки, я застібнув ремінець нового браслета з думкою що тепер моє життя суттєво зміниться.

СПОРТ

Вже близько року мої тренування проходять в чотирьох стихіях: біг, велосипед, workout, йога. В основному займаюсь на вулиці. У моєму випадку, спортивні зали заважають концентруватись на занятті та дають штучне уявлення про тренування. До браслета моїм трекером був телефон Nokia Lumia 925 + програми: Endomondo, Caledos Runner та Runtastic, на якій зрештою зупинив свій вибір. Як це відбувалось? Кожне тренування проходило в тісному тандемі з телефоном в кармані або в руці що часто дратувало, особливо влітку, коли на тобі мінімум одягу з карманами. Звісно можна придбати чохол і прикріпити телефон до корпуса але це не зручно. Крім того інколи програма дозволяла собі призупиняти трекінг на самому початку заняття і дистанція залишалась тільки в моїй пам'яті, а не в хмарному сервісі.  

Microsoft Band працює на трьох операційних системах: Windows Phone, iOS та Android. Cинхронізація з телефоном відбувається через програму Microsoft Health. Інтерфейс логічно розбитий на шість тайлів: кроки, калорії, біг, вправи, сон, пошук плану тренувань. Також є можливість додавати власні. Меню розміщено зверху у лівому кутку, синхронізація та інші функції навпроти. І так, по порядку: 

 • Кроки: достатньо надіти девайс і він сам буде виводити кількість кроків на дисплей які ви зробили протягом дня. Ви можете виставити собі ціль у кількості на день. У мене було 10 000 кроків. Після досягнення цілі девайс попередить вас про виконання плану на день.
 • Калорії: пристрій враховує рівень навантаження і видає на дисплей кількість калорій, яку ви спалили. 
 • Біг: жирним бонусом цього браслета є вбудований GPS який, попередньо активувавши, дасть змогу трекати ваш маршрут без використання телефону. Крім показників тривалості, спалених калорій, кардіограми, пікових навантажень дистанції він буде повідомляти вас вібро-сигналом про кожен кілометр який ви пробігли.
 • Вправи: пристрій за рахунок великої кількості датчиків зчитує вашу інтенсивність тренування і передає всі дані на дисплей телефону вказуючи основні з них: спалені калорії, навантаження на серце виводячи це в діаграму, час початку, тривалість та інші.
 • Сон: браслет безперервно відслідковує серцебиття, фази сну, показуючи скільки часу ви провели у легкій фазі та глибокій, кількість разів коли ви прокинулись. Вся інформація передається в програму Microsoft Band.
 • Пошук плану тренувань: програма пропонує на вибір уже існуючі варіанти тренувань різних брендів: Microsoft, Gold's Gym, Shape, Men's Fitness та інші. Після того як ви зупинитесь на потрібному вам занятті програма запропонує синхронізувати план тренування з браслетом і розпочати його реалізацію.
Як воно, користуватись Microsoft Band?-2

Хоча окремої вкладки під велосипед поки що немає, я активно використовував Microsoft Band в суворих умовах нашої зими. В таку погоду зручніше було б кататись на лижах, але в даному випадку тут інший нейромедіатор дофамін. Температура доходила до - 10. Пристрій працював стабільно і ні разу не підвів. Єдине до чого потрібно бути готовим це те, що батарея сідає значно швидше. Але мене приємно здивував випадок коли почав тренування на червоній позначці батареї і навіть після 30 хвилин активного спорту з активованим GPS у девайса залишився запас міцності пропрацювати ще 3 години у звичайному режимі.

Як воно, користуватись Microsoft Band?-3

РОБОТА

На другому місці по пріоритетним сценаріям використання Microsoft Band іде РОБОТА. Для мене приємним бонусом була наявність вбудованого голосового помічника Cortana з яким я міг назначити зустріч, поставити будильник, зателефонувати колегам, написати повідомлення чи запустити музику на телефоні використовуючи лише голос. На сьогодні Cortana, на жаль, підтримує не всі мови. Користувався англійською. Крім цього на дисплей гаджета приходила значна кількість смс повідомлень, які можна миттєво переглядати, оповіщення про зустрічі, вхідні телефонні дзвінки. Пристрій також синхронізований з вашим поштовим ящиком, так що матимете можливість миттєвого перегляду пошти.

ЛАЙФСТАЙЛ

Далеко не кожного дня ви зустрінете людину з фітнес браслетом на руці, тим більше з таким функціоналом як у Microsoft Band. По моїм мінімальним підрахункам в нього запаковано 10 різних датчиків. Серед них: оптичний датчик серцебиття, GPS, датчик освітлення, датчик температури шкіри, гіроскоп, мікрофон та інші. Таке технологічне чудо не залишить байдужого нікого, навіть якщо людина не цікавиться технологіями. Поносивши його в сумі близько 2-х тижнів мені стало очевидно що дана річ може додати вашому персонажу:

 • +1 персональний помічник;
 • +2 нових знайомства у клубі на тиждень;
 • +3 теми для розмови в компанії;
 • +5 до вашого іміджу;
 • +10 до мотивації займатись спортом;
 • +15 до вашої карми :)
Як воно, користуватись Microsoft Band?-4

В заключення хочу добавити, що кожного дня нас оточує величезна кількість пристроїв. І з кожним роком видозмінюючись їх стає все більше. Одні думають що вони відволікають нас, інші вірять в цілющу силу їхньої присутності. По собі помітив що головним в цій ситуації є особисте ставлення: чітке розуміння для чого він вам потрібен та готовність взаємодіяти з пристроєм навчаючи себе робити більше за допомогою нього. Адже деякі з них хороший мотиватор для нових знань, звичок та хобі. Далі — цікавіше!

Подписывайтесь на наш нескучный канал в Telegram, чтобы ничего не пропустить.

Поделиться

Ваш комментарий
16 комментариев
Toz1k старожил (110 комментариев)
29 января 2015 г. 0:10:35 #

Уточніть, будь ласка, скільки гаджет працює від одного заряду в середньому при вашому режимі активної експлуатації? Також не помітив інформації про недоліки браслета, що підозріло. Невже вони відсутні?

Ответить
Toz1k
0
Dmitry V.G. ветеран (693 комментария)
29 января 2015 г. 6:57:00 #

Это сотрудник MS, какие могут быть недостатки? ;)

Покупайте наших слонов! ©

Ответить
Dmitry V.G.
0
viktor.nag читатель (8 комментариев)
29 января 2015 г. 8:10:26 #

Странно, но, в нарушение славной традиции "каждое третье поколение слонов вырастает адекватным", этот вариант кажется удачным :)))

Ответить
viktor.nag
0
Юрий Юрьевич гагаджетоман (1709 комментариев)
29 января 2015 г. 9:19:45 #

А Вы сотрудник , наверно, компании АПП( абы поп...деть)?

Ответить
Юрий Юрьевич
0
Dmitry V.G. ветеран (693 комментария)
29 января 2015 г. 9:35:53 #

О! Вот сразу и Юрий Юрьевич подтянулся. Кто бы сомневался.

Нет, сударь, мой бизнес совершенно иной (импорт взрывотехнического оборудования), так что относительно IT-сферы я абсолютно беспристрастен.

Ответить
Dmitry V.G.
0
Юрий Юрьевич гагаджетоман (1709 комментариев)
29 января 2015 г. 9:41:19 #

я заметил Вашу беспристрастность.Вы ко всему беспристрастны.Скучно Вам наверно.Интересно, а почему были уверены, что я тоже подтянусь?

Ответить
Юрий Юрьевич
0
Dmitry V.G. ветеран (693 комментария)
29 января 2015 г. 10:12:16 #

Потому что вы, уважаемый Юрий, давно и всерьез выступаете «адвокатом» MS во всех сферах. :) Настолько настойчиво, что становитесь предсказуемым.

Ответить
Dmitry V.G.
0
Юрий Юрьевич гагаджетоман (1709 комментариев)
29 января 2015 г. 10:20:31 #

Я никогда не выступал адвокатом майкров , но и не даю выливать грязь на компанию.Это не справедливо трепать языком и обвинять компанию,но при этом пользоваться ее продуктами.Не нравится ОС -перейдите на линукс или макбуки.Нравятся ведрофоны.Я рад, но зачем писать о виндофонах неправду.Об офисных приложениях я вообще молчу.Теперь про браслет, если позволите.Скажу Вам одно.Вещь очень хорошая.Не хуже остальных.Много недоработок, но носить можно.Конкуренты на том же уровне и никак не выше.И это точно не слон ,как Вы выразились. Не нравится- не покупайте.

Ответить
Юрий Юрьевич
0
Dmitry V.G. ветеран (693 комментария)
29 января 2015 г. 11:22:28 #

Уважаемый, я лишь в шуточной форме намекнул на то, что автор - сотрудник MS, а посему спрашивать его про минусы можно, но ждать непредвзятого ответа не стоит, просто тому что сотрудник и как любой нормальный человек, по-умолчанию является патриотом компании и её продуктов.

Вы же во всем ищете тайные смыслы. И находите.

p.s. Кстати, это как раз вполне нормально - пользоваться чем-либо, но признавать недостатки и желать улучшения тех или иных потребительских свойств. Все вокруг имеет недостатки, как и достоинства. Не нормально - идеализированно принимать все недостатки как «фичу» и доказывать всем вокруг, что именно так - круче всего. Это уже признак нездорового фанатизма.

Ответить
Dmitry V.G.
0
Андрій Адамчук читатель (3 комментария)
29 января 2015 г. 8:18:38 #

Якщо рахувати з тренуванням(увімкнений GPS), перевіркою пошти, використанням голосового помічника то в середньому до 30 годин. Деякі недоліки я згадував, але не виділяв їх в окрему категорію. На мою думку, достатньо було б додати більше вкладок під різні види спорту, зробити його водостійким, локалізувати під укр/рос, попрацювати над кращою взаємодією з соціальними мережами(виведення карти маршруту) і почати продавати його в тому числі на ринку України :)

Ответить
Андрій Адамчук
0
Юрий Юрьевич гагаджетоман (1709 комментариев)
29 января 2015 г. 10:40:58 #

Когда у нас они появятся,Андрей?

Ответить
Юрий Юрьевич
0
RBoy гагаджетоман (1273 комментария)
29 января 2015 г. 12:20:29 #

обзор вышел классный. как раз тот случай, когда человек пишет о том, что его действительно интересует. класс, мне понравилось

Ответить
RBoy
0
mcfly читатель (25 комментариев)
30 января 2015 г. 13:27:36 #

на фото - неправильно на руке одет.. так что всё что написано можно критиковать..

Ответить
mcfly
0
e-not старожил (136 комментариев)
31 января 2015 г. 12:40:00 #

почему неправильно?

Ответить
e-not
0
Tequillo читатель (24 комментария)
3 февраля 2015 г. 23:55:41 #

потому что правильно - "надет"

Ответить
Tequillo
0
skazka.mk.ua гагаджетоман (2342 комментария)
30 января 2015 г. 14:20:59 #

Хорошая статья, но немного не хватает картинок. Из описания я в целом понял, что штука эта нужна скорее не нам, а собирающему статистику производителю. Конечно некая практическая польза для треиновок усматривается, однако она незначительна, как мне кажется. А вот массив статистики в т.ч. с медицинскими данными - это, за что медкорпорации заплатят, если сами не инициировали :)

Ответить
skazka.mk.ua
0