Паспорт с собой можно не брать: торговые сети «Сільпо» и «Фора» теперь работают с приложением «Дія»

Автор: Мирослав Тринько, 01 июля 2021, 11:30
Паспорт с собой можно не брать: торговые сети «Сільпо» и «Фора» теперь работают с приложением «Дія»

Fozzy Group объявила о том, что теперь некоторые торговые сети компании работают с приложением «Дія».

Что это значит

Начиная с сегодняшнего дня посетители магазинов «Сільпо» и «Фора» могут не брать с собой паспорт для подтверждения покупки сигарет и алкоголя. Теперь достаточно отсканировать QR-код из «Дія». Для этого компания интегрировала программное обеспечения приложения в свои кассовые аппараты. 

Интеграцией платформы занималась компания TemaBIT, которая входит в Fozzy Group. В рамках проекта разработчики написали отдельный интерфейс для ручных сканеров. Таким образом, они могут считывать динамический QR-код из приложения и проверять его валидность. Обмен данными происходит по безопасному протоколу, поэтому API кассового аппарата получает только положительный или отрицательный ответ. Другую информацию клиента сотрудники магазинов не видят.

Пока что новое ПО интегрировано в обычные кассы «Сільпо», а также в обычные и кассы самообслуживания «Фора». В будущем Fozzy Group добавит его для сети гипермаркетов Fozzy, а также для самокас «Сільпо» и сервиса доставки Justin.

Для тех, кто хочет знать больше:

Fozzy Group інтегрували застосунок Дія
у роботу кас торгових мереж «Сільпо» і «Фора»

 

1 липня 2021 — У торгових мережах «Сільпо» та «Фора» гості можуть надавати застосунок Дія замість документів для підтвердження свого віку.

 

Відтепер гості магазинів «Сільпо» та «Фора» можуть просто відсканувати QR-код із застосунку Дія для підтвердження віку при купівлі алкогольних і тютюнових виробів. Програмне забезпечення, на якому працюють каси торгових мереж, інтегроване з програмним забезпеченням Дії.

 

«Гості «Сільпо» і «Фора» уже певний час зверталися із пропозиціями надавати застосунок Дія на касах. Проте зручність посвідчення особи з екрану телефону водночас є слабкістю адже касир не може визначити, чи це оригінальний додаток, чи скріншот. Для Fozzy Group пріоритетом є турбота про здоров’я підлітків і дотримання законодавства. Відповідно, нам потрібно було створити рішення, яке зробило б можливим миттєву верифікацію віку гостя через застосунок Дія», — розповідає Андрій Янбухтін, керівник Центру штучного інтелекту й інновацій «Лабораторія Зі» TemaBit Fozzy Group.

«Зараз документами в Дії щоденно користуються близько 500 000 громадян, а загальна кількість унікальних користувачів застосунку Діі перевищує 5,5 млн, і майже кожен з них користується послугами FMCG мереж. Отже, інтеграція з Дією це турбота ритейлерів про зручність та безпеку своїх гостей.

 

Наразі існують декілька сценаріїв використання електронних документів в Дії. Один з них це можливість валідувати документ, тобто підтвердити свою особу та вік і пересвідчитись у правдивості цього документу», — додав Денис Іванов, керівник експертної групи впровадження та оцінки якості надання електронних послуг Міністерства цифрової трансформації.

 

Інтеграцію двох платформ виконала компанія TemaBIT, що входить у Fozzy Group. У рамках проєкту розробники написали окремий програмний інтерфейс для ручних сканерів на касі. Таким чином, ручні сканери можуть зчитати динамічний QR-код із застосунку та перевірити його валідність. Обмін даними працює за безпечними протоколами — API касового програмного забезпечення отримує тільки позитивну або негативну відповідь, усі дані гостей із застосунку Дія залишаються таємницею для співробітників торгових мереж.

 

На даний момент застосунок Дія інтегрований із ПЗ на класичних касах «Сільпо», а також на класичних і касах самообслуговування «Фора». У планах групи провести таку інтеграцію для мережі гіпермаркетів Fozzy, а також для самокас «Сільпо» та сервісу доставки Justin.

Подписывайтесь на наш нескучный канал в Telegram, чтобы ничего не пропустить.

Поделиться