В Украине появилась первая работающая сеть 5G, кто может получить к ней доступ?

Автор: Мирослав Тринько, 01 июня 2021, 11:19
В Украине появилась первая работающая сеть 5G, кто может получить к ней доступ?

Компания Ericsson объявила о запуске в своём киевском офисе первого в Украине демо-центра 5G.

Для чего это надо и кто может получить доступ?

Демо-центр предназначен для тестирования оборудования и приложений в режиме 24/7. Получить доступ к нему могут операторы мобильной связи (конечно же), предприятия, которые нуждаются в этом (потенциальные клиенты) и стартапы (пишите — может вам ответят).

Какое оборудование используется?

По заявлению Ericsson, в демо-центре установлены основные элементы 4G и 5G, а также развернута автономная выделенная сеть 5G. Она включает в себя небольшое ядро, Router 6000 для IP-подключения и систему радиодоступа с использованием Ericsson Radio Dot System. Её модули выглядят вот так (не перепутайте!):

Удачной всем «вакцинации»! Кстати, ранее мы уже рассказывали как именно может проходить 5G-чипирование

Для тех, кто хочет знать больше:

Ericsson відкриває перший в Україні 5G демоцентр: Мережі для Майбутнього 

  •  Ericsson запускає 5G демоцентр з метою демонстрації сценаріїв застосування для цифровізації різних галузей промисловості. 
  • На базі демоцентру передбачена можливість тестування нових розробок і продуктів, а також сервісів як для бізнесу, так і для кінцевих користувачів стільникового зв'язку.
  • В центрі розгорнута виділена мережа 5G, що складається з невеликого ядра і системи радіодоступу з використанням Ericsson Radio Dot System.

Компанія Ericsson запустила перший в Україні 5G демоцентр в м. Києві. Центр розташований в офісі Ericsson Україна і являє собою тестову лабораторію і демостудію з новітнім обладнанням і передовими розробками компанії. 

У демоцентрі встановлені й повністю інтегровані основні елементи мереж 4G і 5G, розгорнута автономна виділена мережа 5G, що містить в собі невелике ядро, Router 6000 для IP-підключення та систему радіодоступу з використанням Ericsson Radio Dot System. Працездатність мережі здійснюється в безперервному режимі (24/7). Це дозволить проводити тести в максимально стислі терміни, підтримувати більшість можливих сценаріїв і організовувати демонстрації з використанням цієї системи.

На базі центру промислові підприємства, мобільні оператори, інноваційні стартапи, а також інші гравці телеком ринку матимуть можливість ознайомитися і протестувати рішення 4G / 5G як для бізнесу, так і для кінцевих користувачів мобільних послуг. Центр відкритий для таких цілей:

  • Демонстрація сценаріїв використання виділеної технологічної мережі 5G, таких як віддалена підтримка, моніторинг і контроль виробничого процесу за допомогою безперервного стримінгу відеоданих у форматі 360 в реальному часі між об'єктами. 
  • Пілотування голосових сервісів критичних систем зв'язку (Mission Critical Push-to-Talk) і демонстрація роботи диспетчерського центру, що виконує контроль і керує системою екстреного зв'язку високого пріоритету.
  • Демонстрація технологічних особливостей роботи мереж 5-го покоління для мобільних операторів: сегментування мережі, високошвидкісна передача даних, низькі затримки.
  • Створення платформи для пілотування нових розробок і продуктів за допомогою 5G модемів для високошвидкісної передачі даних. 

«Мережі 5G стануть фундаментом для розвитку цифрової економіки в майбутньому. Якісна цифрова інфраструктура потрібна користувачам, бізнесу та економіці держави. Інвестуючи в відкриття демоцентру 5G в Україні, ми об'єднали міжнародну експертизу і новітні рішення Ericsson, щоб відкрити нові можливості для розвитку передових технологій і цифрових інновацій в країні», – коментує Ярослав Ніцак, генеральний директор Ericsson в Україні. 

Ericsson – лідер в області технологій 5G: на обладнанні Ericsson розгорнуті 86 5G-мереж в 43 країнах світу, в компанії укладені комерційні угоди в області 5G зі 139-ма операторами. Компанія володіє повним комплексом технічних рішень для мереж 5G, а також експертизою їх впровадження та інтеграції.

Подписывайтесь на наш нескучный канал в Telegram, чтобы ничего не пропустить.

Поделиться