Lenovo представила бизнес-ноутбуки ThinkPad Z в корпусе из переработанных материалов

Автор: Максим Панасовський, 04 января 2022, 19:57
Lenovo представила бизнес-ноутбуки ThinkPad Z в корпусе из переработанных материалов

Компания Lenovo на CES 2022 представила серию ноутбуков ThinkPad Z, главной фишкой которых стал корпус, изготовленный из переработанных материалов. Новинки представляют премиальный класс решений для бизнеса.

Что известно

Линейка пополнилась моделями ThinkPad Z13 и ThinkPad Z16. Это одни их первых лэптопов на рынке с процессорами AMD серии Ryzen PRO 6000. Они получили до 32 ГБ ОЗУ LPDDR5, динамики с Dolby Atmos, ИК-камеру Full HD со шторкой e-Shutter, сканер отпечатков пальцев, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 и 4G-модем.

Lenovo ThinkPad Z13 оборудован панелью IPS формата WUXGA или OLED формата WQXGA в зависимости от модификации. Диагональ в обоих случаях составляет 13,3”. В Lenovo ThinkPad Z16 установлены идентичные дисплеи, но диагональ увеличена до 16”.

Старшая версия получила чипы AMD Ryzen PRO 6000H, а подсистема питания может быть представлена SSD вместимостью 2 ТБ в максимальной модификации. За графику отвечает мобильная видеокарта AMD Radeon RX 6500M. Ёмкость аккумулятора составила 70 Вт*ч. Новинка получила три USB-C, Mini-Jack и кардридер.

В более компактной модели установлены чипы AMD Ryzen PRO 6000U. Максимальная вместимость твердотельного накопителя составляет 1 ТБ, а ёмкость батареи – 50 Вт*ч. Дискретная видеокарта отсутствует. Количество разъёмов USB-C уменьшено до двух. Кардридер тоже убрали.

Lenovo ThinkPad Z13 и ThinkPad Z16 будут доступны с предустановленной операционной системой Windows 11. Цены и сроки выхода на рынок объявят позже. К фишкам обеих моделей стоит отнести корпус из переработанного алюминия. 13,3” лэптоп будет доступен также в корпусе из переработанной веганской кожи. Упаковка для каждой новинки сделана из сахарного тростника и бамбука.

Для тех, кто хочет знать больше:

Lenovo ThinkPad Z: ноутбуки з перероблених матеріалів від легендарного бренду

Київ, 4 січня 2022 р. – У рамках виставки CES 2022 компанія Lenovo презентувала серію ноутбуків ThinkPad, що вирізняються приголомшливим прогресивним дизайном і вносять нові кольори та матеріали до портфоліо бізнес-ноутбуків преміумкласу. ThinkPad Z13 та Z16 втілюють у собі сучасну філософію дизайну, орієнтовану на різноманітну аудиторію бізнес-користувачів. Яскравий зовнішній вигляд відображує як змінилося ставлення до технологій, їхнього впливу на навколишнє середовище та походження матеріалів. 

Дизайн пристроїв підкреслить індивідуальність користувача завдяки кольоровим акцентам. Головною ж інновацією є використання екологічних матеріалів у виробництві, наприклад, перероблений алюміній1 або перероблена веганська шкіра2 чорного кольору. Концепція екологічності поширюється і на упаковку, виготовлену ​​з цукрової тростини й бамбука, які піддаються стовідсотковій переробці й компостуванню. Адаптер живлення на 90% складається із матеріалів, що раніше були у використанні (Post-Consumer Content, PCC).

ThinkPad Z13 та Z16 – одні з перших ноутбуків, оснащених найновішими процесорами AMD Ryzen™ PRO 6000 для мобільних пристроїв із процесором безпеки Microsoft Pluton. Продуктивність і безпека йдуть пліч-о-пліч, тож принцип Lenovo “безпечний за дизайном” (secure-by-design) підкріплено співпрацею з AMD і Microsoft. Згідно з багаторівневим підходом AMD PRO до безпеки, AMD Ryzen™ 6000 є першим процесором з архітектурою x86, у який інтегровано процесор безпеки Microsoft Pluton. Він розроблений та вдосконалюється компанією Microsoft для захисту особи користувача, його даних та програм на нових ПК з Windows 11.

Ексклюзивна співпраця Lenovo та AMD

Компанія Lenovo спільно з AMD розробили новітню платформу, оптимізувавши всі складові системи: від мікросхем до апаратного та програмного забезпечення. ThinkPad Z13 у поєднанні з ексклюзивним процесором AMD Ryzen™ 7 PRO 6860Z3 надає всі можливості для ефективного досвіду співпраці. Інженери оптимізували процесор для забезпечення безперебійної роботи зі звуком та відео, максимальної швидкості реакції на дії користувача та тривалого часу автономної роботи в таких програмах як Teams та Zoom. ThinkPad Z16 опційно можна укомплектувати дискретною відеокартою AMD Radeon™ RX 6500M з інтелектуальними технологіями AMD, що підвищують продуктивність, дозволяють створювати просунутий контент і грати в казуальні відеоігри. У поєднанні з процесорами Ryzen™ технологія Smart Shift Max забезпечує миттєве збільшення потужності як центрального, так і графічного процесорів, а технологія Smart Shift Eco допоможе максимізувати ефективність акумулятора.

Єдність форми та змісту

Цього року бренд відсвяткує 30 років, протягом яких ThinkPad забезпечує користувачів інноваційними пристроями. Бренд пишається своїми напрацюваннями та спадщиною й прагне далі створювати революційні технології на благо клієнтів. У серії ThinkPad Z компанія Lenovo показала значну еволюцію в дизайні пристроїв, проте нові ThinkPad Z13 та Z16 повторюють основні базові деталі й принципи дизайну, які стали впізнаваним обличчям бренду.

Ноутбуки серії ThinkPad Z створені за принципами вишуканого і привабливого мінімалізму та об’єднують в собі основні особливості дизайну й технологій, щоб покращити користувацький досвід власника пристрою. Дисплеї стали зручнішими завдяки ультравузьким рамкам та оптимальному співвідношенню сторін 16:10. Якість аудіо- та відеоконференцій значно зросла завдяки панелі Communications Bar, на якій розміщена вебкамера з роздільною здатністю Full HD і більшим розміром пікселя 1,4 мкм та двома мікрофонами. Зона для зап'ясть і тачпад – це єдина збільшена скляна поверхня ForcePad шириною 120 мм, що забезпечує швидке та зручне введення. Ті, хто знайомий із легендарним червоним TrackPoint, оцінять нову опцію: подвійне натискання відкриває швидке комунікаційне меню (Communication QuickMenu) для миттєвого доступу до загальних налаштувань камери та мікрофона.

Мета Lenovo – створити виняткові враження користувачів завдяки оригінальному зовнішньому вигляду та функціональності, використовуючи перероблені матеріали.  Компанія прагне забезпечити ІТ-відділи продуктивними, надійними та легкими в управлінні пристроями. ThinkPad Z13 та Z16 протестовані відповідно до військових стандартів MIL-Spec 810H4 і проходять такий самий суворий контроль якості, як й інші ноутбуки бренду, що особливо важливо при використанні нових матеріалів. 

"Ми надзвичайно пишаємося спадщиною бренду ThinkPad і прагнемо й далі радувати наших постійних та нових клієнтів. Інновації закладені в нашій ДНК – від проєктування і розробки до інженерних робіт і ланцюжка постачань. Ми будемо розширювати власні кордони, впроваджувати революційні зміни та працювати з такими близькими партнерами як AMD та Microsoft, щоб постачати інноваційні та безпечніші продукти. Прикладом цього є ThinkPad Z13 та Z16, які перевершують потреби нинішніх та майбутніх користувачів”, – коментує Джері Парадайз (Jerry Paradise), віцепрезидент Lenovo з портфеля комерційних продуктів.

"Технології AMD PRO забезпечують повний набір характеристик, необхідних користувачам у наш час. Ми щасливі співпрацювати з Lenovo задля створення найкращих у світі процесорів з архітектурою x86 з інтегрованим процесором безпеки Microsoft Pluton для нових пристроїв з портфеля ThinkPad. Серія ThinkPad Z з технологіями AMD PRO гарантує власникам можливість швидко, впевнено та безпечно орієнтуватися в новому гібридному робочому світі”, – заявив Джейсон Банта (Jason Banta), корпоративний віцепрезидент (CVP) та генеральний менеджер підрозділу клієнтського OEM-обладнання компанії AMD.

"Гібридна форма зайнятості – це нова норма, і користувачі потребують високого рівня ефективності спільної роботи та безпеки. Вперше використаний у бізнес-ноутбуках процесор безпеки Microsoft Pluton, інтегрований в процесори AMD Ryzen™ PRO 6000 у пристроях ThinkPad Z13 і Z16 з ОС Windows 11, допоможе захистити особистість власника, дані та програми на всіх рівнях. Потужне поєднання цих технологій підвищить продуктивність та залученість користувачів і вбереже від кібератак", – сказав Девід Вестон (David Weston), директор із корпоративної безпеки та безпеки ОС корпорації Microsoft.

Передові технології

Компанія Lenovo створює продукти, орієнтовані на потреби клієнтів. Інженери продумали кожну деталь, щоб ThinkPad Z13 та Z16 пропонували найкращі рішення для користувачів. Основні переваги цієї лінійки:

 • Перероблена веганська шкіра чорного кольору, алюміній, а також упаковка з перероблюваних бамбука і цукрової тростини.

 • Комунікаційна панель з камерою з роздільною здатністю Full HD із більшим розміром пікселя, електронною шторкою для вебкамери e-Shutter та двома мікрофонами.

 • Найвищий коефіцієнт співвідношення екрану до корпусу (STB) у портфоліо ThinkPad – 91,6% (в ThinkPad Z13) та 92,3% (в ThinkPad Z16).

 • Збільшений тачпад ForcePad із шириною 120 мм.

 • Яскраві дисплеї: сенсорний 2,8K OLED на моделі ThinkPad Z13 та 4K OLED на моделі ThinkPad Z16 – обидва з підтримкою Dolby Vision® та низьким рівнем синього світла.

 • Технології Dolby Atmos® Speaker System та шумопоглинання на основі штучного інтелекту Dolby Voice®.

 • Нова опція подвійного натискання на TrackPoint запускає комунікаційне меню для швидкого доступу до налаштувань камери та мікрофона.

 • ThinkPad Z13 оснащений процесорами AMD Ryzen™ PRO серії U з інтегрованою відеокартою AMD Radeon™ та процесором безпеки Microsoft Pluton. ThinkPad Z13 також доступний з ексклюзивним процесором AMD Ryzen™ PRO 6860Z.

 • ThinkPad Z16 оснащений процесорами AMD Ryzen™ PRO серії H із вбудованою відеокартою AMD Radeon™ або додатковою дискретною відеокартою AMD Radeon™ RX 6500M та включає процесор безпеки Microsoft Pluton.

 • Процесори AMD Ryzen™ PRO 6000 з Qualcomm® FastConnect 6900 забезпечують розширені можливості керування та кращі в галузі можливості підключення Wi-Fi на пристроях ThinkPad Z13 та Z16. На додаток, застосування технології 4-потокової дводіапазонної передачі Qualcomm 4-Stream Dual Band Simultaneous (DBS) на базі процесорів AMD Ryzen™ PRO серії 6000 розкриває потенціал Wi-Fi Dual Station, яка підтримується на ОС Windows 11, та  забезпечує стабільне бездротове з’єднання із мінімальною затримкою. 

 • Встановлена Windows 11.

 • Сканер відбитків пальців match-on-chip вбудований в клавіатуру для підвищення рівня безпеки.

Подписывайтесь на наш нескучный канал в Telegram, чтобы ничего не пропустить.

Поделиться